SPORT

Nole u finalu Rolan Garosa: "Pao" i Marej! (VIDEO)

Najbolji teniser sveta dobro je namučio Britanca u današnjem polufinalu meča u Parizu.

Šestom pobedom na Rolan Garosu Novak Đoković se približio na samo korak od osvajanja prve titule na drugom gren slemu sezone.

U napetom polufinalu Otvorenog prvenstva Francuske najbolji teniser sveta savladao je Endija Mareja rezultatom 6:3, 6:3, 5:7, 5:7, 6:1.

Nole i Marej igrali su ovaj meč dva dana; juče je prekinut pri rezultatu 3:3 u četvrtom setu zbog mraka i najavljene oluje u Parizu.

- Počeo sam meč veoma dobro. Endi je odlično igrao, pucao od samopouzdanja u današnjem nastavku i dobio četvrti set. Uspeo sam da se vratim u petom i trijumfujem - izjavio je Novak posle meča.

Polufinalni susret na terenu Filip Šatrije trajao je ukupno četiri sata i 9 minuta.  Posle 43. meča ove godine, Đoković ima fantastičan odnos pobeda i poraza, 41-2.

Kako je Đoković "počistio" Nadala, u četvrtfinalu Rolan Garosa, pogledajte OVDE

Sutra od 15 časova igraće protiv devetog tenisera sveta Stana Vavrinke

Rolan Garos je jedini gren slem turnir koji nedostaje Novaku. Nadamo se da će ga sutra osvojiti! Navijamo za Đokovićevu pobedu!