SPORT

Evo kako je Ivan sačuvao čast Barselone (VIDEO)

Rakitić sa dva pogotka doneo pobedu Kataloncima nad BATE Borisovim od 2:0 (0:0).

Sve je mirisalo na senzaciju u Borisovu.

Velika Barselona, zvanični šampion Evrope, atakovao je 45 minuta ka golu beloruskog prvaka, ali lopta nije htela u mrežu. Jednostavno, rešenja nije bilo da se savlada sjajni golman domaćih Sergej Černik. A onda je jedan krajnje neobičan detalj promenio tok meča.

Naime, u 18, minutu, povredio se vezista Katalonaca Serhio Roberto, pa je trener "blaugrane" Luis Enrike bio prinuđen da umesto njega u igru uvede Ivana Rakitića, a ovaj pokazao šefu da je pogrešio što ga od samog starta nije stavio u tim.

Hrvatski reprezentativac je sa dva gola u 48. i 64. minutu bukvalno sam donep trijumf svom timu.

- Uradili smo sve što treba i zasluženo pobedili, ali moram da priznam da smo se dosta mučili sve dok Rakitić nije zatresao mrežu protivnika - rekao je posle meča trener Barse Luis Enrike.