SPORT

Mitrović pokazao Zadranima ko je šampion Jadrana (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde pobedom su završili učešće na "Zadar openu 2015".

Šampion Srbije je u meču za peto mesto na turniru u Zadru savladao domaćina sa 68:57.

Košarkaši Zvezde su dominirali u prve dve četvtine i na poluvreme otišli sa čak 18 poena prednosti pre svega zahvaljujući gorostasnom centru Sofoklisu Skorcanitisu. Ipak, Zadrani su u trećoj četvrtini, pre svega zahvaljujući sjajnoj odbrani koja je dozvolila gostima iz Beograda da postignu samo četiri poena za 10 minuta, uspeli da se vrate u meč (43:45).

Ipak pitanje pobednika je rešio Luka Mitrović koji je sa dve, od ukupno svoje tri trojke, uspeo da ugasi nade domaćih košarkaša. Mitrović je ujedno bio i najefikasniji igrač susreta sa 17 poena, a koš manje postigao je Skorcijanitis. Najbolji u redovima Zadra bio je Drago Pašalić koji je susret završio sa 16 poena.