SPORT

EP u plivanju: Velji izmakla medalja u finišu

U finalu Evropskog prvenstva u Glazgovu Velimir Stjepanović završio na sedmom mestu

Velimir Velja Stjepanović, srpski plivač sa adresom u Dubaiju, plasirao se na sedmo mesto u finalu Evropskog prvenstva u plivanju koje je održano u Glazgovu.

Iako je važio za jednog od favorita, Stjepanovića nije poslužila sportska sreća. U finalnoj trci, u disciplini 200 metara slobodno, posle prvih 50 metara bio je drugi, sa 73 stotinke zaostatka za Litvancem Danasom Rapsisom, da bi u drugih 50 otplivao nešto slabije i “ispao” iz prva tri. Žestok tempo trke diktirao je konačni plasman – Stjepanović je završio na pretposlednjoj poziciji, sa 1,66 sekundi zaostatka za osvajačem zlatne medalje Dankanom Skotom iz Velike Britanije.

Drugo mesto na EP u Glazgovu zauzeo je Danas Rapsis, a treće Mihail Dovalgjuk.