SPORT

Bravo, Davore: Prvo zlato na Olimpijskim igrama za Srbiju!

Rvač Davor Štefanek osvojio je zlatnu medalju u Rio de Žaneiru, u kategoriji 66 kilograma grčko-rimskim stilom.

Štefanek je pobedio Migrana Arutjunjana iz Jermenije tehničkim poenom i doneo Srbiji prvo zlato na Olimpijskim igrama u Brazilu.

Ujedno, ovo je druga zlatna medalja u istoriji - pre četiri godine u Londonu Milica Mandić bila je šampionka u tekvondou. Zlato koje je osvojio Davor Štefanek je prva medalja za rvanje posle 32 godine, odnosno prvo zlato posle 40 godina.

Nekadašnji prvak sveta započeo je seriju sjajnim nastupa u Riju ubedljivom pobedom protiv Japanca Tomohira Inouea 9:0,. U četvrtfinalu je savladao aktuelnog prvaka sveta Nemca Franka Šteblera 6:2, a u polufinalu je bio bolji od Gruzijca Šmagija Bolkvadzea 7:0.

Pre polaska u Rio, Davor je najavio da će se svim srcem boriti za zlato:

-Još 2014. godine na balkonu ispred Skupštine rekao sam da ciljam zlato na Igrama! Posle niza medalja koje sam osvojio u karijeri, ovo je i rezonsko razmišljanje. Maksimalno sam se posvetio da se tako nešto ostvari i smatram da sam apsolutno spreman za takmičenje.