SPORT

Velji tri odličja u Dubaiju

Stjepanović osvojio dve srebrne i jednu bronzanu medalju na Svetskom kupu u Emiratima.

Srpski plivač Velimit Stjepanović u Dubaiju je potvrdio da se nalazi u sjajnoj formi.

On je na Svetskom kupu koji se u petak i subotu održao u Emiratima osvojio čak tri medalje. Prvog dana takmičenja Velja je osvojio bronzu (48,86) na 100 i srebro (3.47,45) na 400 metara slobodnim stilom, da bi u subotu svemu tome pridodao srebro na 200 metara slobodno. On je u finalu zauzeo drugo mesto sa vremenom 1:46,63 sa samo tri stotinke zaostatka za pobednikom, Britancem Džejmsi Gajom.

Odličan rezultat zabeležio je i Ivan Lenđer koji je u finalnoj trci na 50 metara delfin osvojio treće mesto sa vremenom od 23,74 sekunde.