SPORT

Pobeda: Noletova treća titula na Vimbldonu! (VIDEO)

Najbolji teniser sveta Novak Đoković osvojio je svoju treću vimbldonsku titulu, pošto je u finalu savladao Rodžera Federera sa 3:1 u setovima!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković odbranio je titulu na Vimbldonu, pošto je u velikom finalu pobedio Švajcarca Rodžera Federera sa 7:6 (7:1), 6:7 (10:12), 6:4, 6:3.
Đoković je posle 2011. i 2014. osvojio treći grend slem u Londonu i postao tek osmi igrač u istoriji tenisa koji je uspeo dve godine zaredom da osvoji šampionski pehar na prestižnom turniru.

Meč je trajao dva sata i 55 minuta, a srpski teniser je posle velike, na trenutke rovovske borbe savladao Federera i izjednačio na 20:20 u međusobnim duelima. Ključan detalj dogodio se početkom trećeg seta, kada je Novak uspeo da se oporavi od izgubljenog taj-brejka (12:10) i propuštenih sedam set lopti.

U Rolling Pinu u Dubaiju organizovano je kolektivno navijanje za Noleta. Gosti su uz svaki kupljeni jogurt dobili burek, a kakva je bila atmosfera tokom meča pogledajte OVDE