SPORT

ČUDO OD DETETA: Elvedina Muzaferija skijala šest trka za dva vikenda

Skijaška sezona se bliži kraju, a Elvedina ima sve više trka.

Višestruka prvakinja Bosne i Hercegovine u skijanju, mlada Elvedina Muzaferija prethodna dva vikenda provela je u Italiji, gde je odvezla šest trka. Dva puta super g (hrvatski kup) gde je završila na drugom i trećem mestu, a zatim veleslalom (hrvatski kup) na kome je osvojila treće mesto i slalom (takođe hrvatski kup) na kome je bila drugoplasirana.

Elvedina se preselila na drugo skijalište gde je održan poznati 54° Trofeo Topolino. Učestvovalo je više od 400 takmičara starosti od 12 do 15 godina, iz 42 države. Najpre su vozili slalom, i Elvedina je zauzela solidno 12 mesto. Iza nje su ostale još 64 takmičarke iz mnogo razvijenijih skijaških država. Drugi dan su vozili veleslalom, gde Elvedina, nažalost, nije završila prvu vožnju. Sledećeg vikenda biće održano finale hrvatskog kupa na skijalištu Platak kod Rijeke.