SPORT

Abubakar prekinuo šestogodišnji post Partizana (VIDEO)

Fudbaleri srpskog šampiona pobedom su startovali u grupnoj fazi Lige Evrope.

U prvom kolu grupe L Lige Evrope crno-beli su na svom stadionu u Humskoj savladali holandski AZ Alkmar sa 3:2 (2:1) i tako posle skoro punih šest godina stigli do trijumfa u grupnoj fazi nekog od evrokupova.

Junak susreta bio je Kamerunac Abubakar Oumaru, dvostruki strelac za Partizan. On je u 11. i 38. minutu uspeo da matira golmana gostiju Urugvajca Serhija Roketa. Meč je praktično bio rešen u 77. minutu kada je sudija Orsato zbog drugog žutog kartona u svlačionicu poslao vezustu Alkmara Gusa Hujpertsa, a pobedu Partizana je potvrdio mladi Andrija Živković u 89. minutu.

Ipak malo je falilo da crno-beli sami sebi zakomplikuju stvari pošto su dozvolili rivalu da u trećoj minuti nadoknade smanji rezultat preko Markusa Henriksena.

U sledećem kolu jedini srpski predstavnik na evro-sceni će 1. oktobra gostovati Augsburgu u Nemačkoj, timu koji je na startu ovogodišnje Lige Evrope poražen u Bilbau od Atletika sa 3:1 (0:1).